Seffaf Kibris

Şeffaf Kıbrıs, Kuzey Kıbrıs’taki tüm siyasilerin daha doğru ve daha ölçülebilir demeçler vermesi, seçmenlerin ise daha gerçek ve daha şeffaf bilgiye çok daha kolayca ulaşmasına katkı sağlamayı amaçlayan, tamamiyle bağımsız bir platformdur.


Ekibimiz şu anda öncelikle hükümetin vaatlerinin yapılıp yapılmadığını ölçmekte, imzalanan protokolün takibini yapmakta ve ilk başta bakanların, daha sonra ise tüm siyasilerin beyanatlarını günlük olarak takip edip, doğruluklarını kontrol ederek, sonuçlarını kaynakları ile birlikte paylaşmaktadır.

Web sitesinin alt yapısının geliştirilmesi ve sosyal medya, reklam yönetimi Ömer Yetkinel tarafından, hükümet programının, protokolün tüm bilgilerinin girilmesi ve kontrolu, ayrıca beyanatların takibi ve analizleri Cenk Diler tarafından yapılan platformumuz, hertürlü içerik konusunda tüm birey, dernek veya diğer oluşumlardan katkı almayı, ölçülebilir, verilere dayalı bilgileri halka en doğru şekilde ulaştırabilecek şekilde bu konuları işlemeyi hedeflemektedir.

Bizimle ilgili daha fazla bildi edinmek veya Şeffaf Kıbrıs’a katkı sağlamak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.